עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

 C-300 - סטרימר הדגל של חברת Popcorn Hour

30/01/2012 - 12:40


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: MovieJukeBox >

 
 

הקדמה

כשאומרים Mark II, מתכוונים לגרסה שנייה של אותו מוצר, כלומר גרסה משופרת של אותו מוצר. לרוב הסימון הזה מתייחס בשוק ה- CE לרמקולים למשל, בהם מוציאים אותו רמקול חדש אשר נראה בדיוק כמו מחליפו, אך עם קרוס חדש או דרייברים משופרים. במקרה שלפנינו, הדבר מתקיים עם סטרימר.

חברת Popcorn Hour השיקה לקראת חג המולד האחרון את ה- C-300. זהו סטרימר בגודל מלא, בעל אפשרות להתקנת כונן Blu-ray עבור מדיות פיזיות, מקום לכונן קשיח פנימי, צג TFT קידמי ומעבד חדש מבית Sigma Designs.

C-200 נחשב למעט מיושן. הוא מתקרב כבר לגיל 2.5 המופלג ובסטרימרים זה משול לשני דורות. ה- C-300 נועד להיות רענון עבור ה- C-200, לא ממש דגם חדש לחלוטין, אלה יותר כמו Mark II כפי שנרשם מוקדם יותר דרך או אם תרצו, זה כמו האות S שחברת Apple הוסיפה השנה לדגם ה- iPhone 4 מתוצרתה.

המארז והיכולות של ה- C-300 החדש דומות ל- C-200, רק עם רענון כללי עקב שיפורים בסדרת המעבד אליה משתייך סדרת ה- 200 של Popcorn Hour וגם תוכנה חדשה אשר מכילה ממשק משתמש מצוחצח אשר תעזור לשכנע את מתנדנדי המשדרגים.

חברת Popcorn Hour משייכת את ה- C-300 להיצע הפתרונות שלה עבור 2012. כרגע ההיצע כולל שלושה דגמים:

  • PopBox V8 - מכשיר סופר קומפקטי אשר חסר יכולת לכונן קשיח פנימי ושואב את כל תכניו מהרשת הביתית או דרך שירותי OTT מהאינטרנט. הסטרימר מתאים לקבצי mkv ומכיל פתרון MovieJukeBox פשוט ואידיאלי כסטרימר משני בחדרי שינה ובחדרי ילדים. זהו הסטרימר הזול שבחבורה.
    מתומחר ב- $130.
  • Popcorn Hour A-300 - הסנונית הראשונה לסדרת ה- 300. זהו סטרימר אשר יתאים לחלל המגורים הראשי, עם יכולות MovieJukeBox מרשימות, יכולות ניגון ריפים של Blu-ray, אפליקציות NMT אשר מכילות קליינט טורנט ו- USENET, רשת 1Gb ועוד מספר שינויים. בסופו של יום, הוא מהווה גרסה משודרגת של ה- V8 מסעיף קודם.
    מתומחר ב- $219
  • Popcorn Hour C-300 - אם אמרנו שה- A-300 מהווה שדרוג של ה- V8, אזי ה- C-300 מהווה שדרוג של ה- A-300. במה השדרוג מגיע לידי ביטוי? לפנינו סטרימר בגודל מלא, עם אפשרות להתקנת כונן Blu-ray פיזי אשר יוכל לתפקד כנגן ה- Blu-ray/DVD/Audio CD בסלון שלכם, שליטה דרך IR או RF והחידוש הגדול - מסך TFT קידמי צבעוני מרהיב.
    מתומחר ב- $349

כפי שניתן לראות, חברת Popcorn Hour מציעה פתרון כמעט בכל טווח המחירים, אם זה סטרימר לחדר ילדים בעלות זולה או יקר יותר ומרכזי לחלל המגורים הראשי.

חומרה

ה- C-300 מבוסס מעבד מסדרת SMP8640 של חברת Sigma Designs. המעבד הינו ה- SMP8647, בעל מהירות שעון של 800MHz וזכרון מטמון L2 בנפח 256KB. זכרון מטמון זה, בדומה לזכרון מטמון כפי שקיים במעבדי מחשב, מהווה זכרון ייעודי למעבד ותפקידו לחסוך גישות לזכרון ה- RAM. אחת הסיבות למימוש זכרון מטמון Multi-Level הינה על מנת לשמור על יחס יעיל בין זמן אחזור ל- Hit Rate ובכך לאפשר למעבד לבזבז פחות זמן בגישות לזכרון ה- RAM כאשר כל גישה כזאת לוקחת הרבה יותר זמן מגישה לזכרון מטמון Multi-Level.

כיצד זה יגיע לידי ביטוי ב- C-300? הדבר אמור לאפשר עבודה מהירה יותר, אך מכיוון שזוהי פלטפורמה סגורה, קצת קשה למדוד עד כמה זכרון המטמון החדש כאן מייעל את פעילות ה- C-300 לעומת הדגם היוצא, ה- C-200.


צילום פורנוגרפי של ה- C-300


שימו לב לחץ בצד שמאל למעלה אשר מציין חיבור USB פנימי אשר שמיש כ- Thumb Drive עבור Blu-ray.

ה- C-300 תומך גם בחיבוריות USB 3.0, אשר מאפשר לנו להעביר קבצים בקצב נתונים גבוה הרבה יותר מזה הקיים ב- USB 2.0, אך מכיוון שה- C-300 לא נועד להיות מכשיר נייד אשר ננייד לתוכו תכנים על ידי חיבור למחשב, הוא לא צוייד במחבר USB Slave, אלא רק במחברי USB Host מסוג USB 2.0. חיבוריות USB 3.0 מסוג USB Slave נוכל כן למצוא בדגם A-300 אשר כן תוכנן להיות נייד.

חידוש נוסף שיש לנו ב- C-300 הינו מחבר רשת 1Gb. בדור הקודם הייתה בעיה עם חיבוריות 1Gb אשר דרשה רק ציוד קצה מסוג מסויים. עם ה- C-300 המגבלה הזאת מוסרת וכל ציוד קצה מתאים מסוג 1Gb יוכל להתממשק עם ה- C-300 בחיבוריות זאת, אשר תאפשר לנו להעביר קבצים בקצב נתונים גבוה יותר מחיבור 10/100.

החידוש האחרון ב- C-300 הינו המסך הקידמי שלו. זהו מסך TFT ברזולוצית QVGA, כלומר 320x240. מסך זה יכול לשמש אותנו עבור הפעלת הסטרימר ללא צורך במסך הדק הראשי. מסכים דומים ראינו בעבר בסטרימרים כמו ה- Cocktail X10 או בסדרת ה- NTR של Novatron iamm, אך החידוש כאן הוא שזהו מסך שמציג כמעט כל מה שהולך במסך הראשי, כולל פתרון ה- MovieJukeBox, אפליקציות, רשימת קבצים ועוד רבות.

הנה וידאו אשר מדגים את יכולות המסך הקידמי.

המסך הקידמי בהחלט מרשים ממבט ראשון, הוא מציג כמעט כל מה שהולך על המסך הראשי, בצורה גרפית ויפה, אך לאחר ההתלהבות הראשונית, עולות שאלות. פאנל השליטה הקידמי הוסר, אז כל השליטה צריכה להעשות מהשלט, אבל לא הגיוני שאנחנו נעמוד עם השלט מול הסטרימר, אלא נשב על הספה - ואז אנחנו כבר במרחק רחוק למדי אשר מגביל את יכולת הראייה במסך ה -TFT.


אז אומנם יש מסך קידמי ב- C-300, אך הוא קטן מידי ממרחק הישיבה ולכן לא אפקטיבי

בנוסף, אחד הדברים הבודדים שאנחנו מצפים ממסך כזה הינו שיציג את ה- Elapsed Time או הזמן שנשאר עד לתום הקובץ. הנתונים הללו באמת מוצגים, אך עם גופן קטן למדי אשר לא תורם לנו.

ה- C-300 החליף את ה- C-200. מה היתרונות שיש דגם החדש על היוצא?

מכיוון שהבדלים מסוג זה מתוארים בצורה הכי טובה דרך טבלה, כך נציג אותם. על הדרך נשווה גם את סדרת ה- 200 מול ה- 300.

הטבלה ברורה למדי ומבהירה את היתרונות הקלים שיש לחומרה של ה- C-300 לעומת הדגם היוצר, ה- C-200. בקצרה, יש לנו שיפור של 20% במהירות המעבד, זכרון מטמון  L2 וגם עינית IR מובנית (בדגם C-200 העינית הייתה חיצונית), אך הטבלה לא מציגה את היתרון החשוב ביותר שיש ל- C-300, זהו ממשק המשתמש החדש ועליו נרחיב בפרקים הבאים.


למעלה: C-200. למטה: C-200
שימו לב לעינית ה- IR המבנית ב- C-300 אשר נראית כעגול קטן שני משמאל ולחוסר בפאנל השליטה הקידמי.


למעלה: C-200. למטה: C-300
ניתן להבדיל בין היחידות על ידי ההחסרה של כניסת ה- IR ב- C-300 אשר מיותרת מכיוון שהעינית מובנית במארז.


ממשק המשתמש

הממשק מתחיל מאשף הגדרות מאוד נוח אשר עוזר לנו להגדיר את שפת ממשק המשתמש, הגדרות רשת וגם בודק חיבור לרשת האינטרנט. זהו אחד האשפים המוצלחים ביותר שראיתי.

לראייה, הנה השלב הראשון ועד האחרון - הכל ברור למדי גם מי שזהו הסטרימר הראשון שרכש.


הכניסה לאשף ההגדרות


בדיקה כי רשת האינטרנט זמינה לסטרימר


ניתן לכוון במסך זה את מספר ימי התחזית אשר יראה מהמסך הראשי - הכל עקב אינטגרציה עם WeatherBug.

אין ספק כי האשף הזה ימנע את חוסר הודאות הזה שקיים כאשר אנחנו לא בטוחים אם הסטרימר שלנו מחובר לרשת ובכלל, אשף כזה שעובר איתנו מההתחלה ועד הסוף, תורם להפעלה נכונה ולהתחלת שימוש זריזה בסטרימר.


קניון האפליקציות

חברת Popcorn Hour הייתה הראשונה אשר הציגה אפליקציות עבור סטרימרים. בזמנו זה לא היה להיט, מספרן היה נמוך והשימושיות שלהן הייתה מוטלת בספק, עם אפליקציות פשוטות למדי של קוראי חדשות RSS ומשחקים קצת אווילים. אך עם הזמן עוד ועוד אפליקציות התווספו לחנות המקוונת שהפעיל היצרן.

בזמנו לא ראינו טעם לקיום אפליקציות כאלו בסטרימר שלנו מכיוון שהוא שימש אותנו רק עבור ניגון הקבצים המקומיים שלנו, אך לאחר שהיצרן הציג אפליקציות פופולריות ושימושיות כגון YouTube, Facebook או אפליקציות VOD כגון Viewster VOD או BBC iPlayer, Twitter, Revision3, Flicker, TED ועוד רבות, קיבלנו דרך חדשה לצרוך את התוכן, ללא צורך בהורדת תכנים גנובים.


דף ההורדה עבור אפליקציה לדוגמה - YouTube


ניתן לראות Snapshots טרם ההורדה ואפילו Release Notes של הגרסה


אפליקצית ה- YouTube.
על ידי לחיצה על חץ שמאלה, נפתח חלון חיפוש. אין אפשרות לחפש בעברית.


אפליקצית ה- YAMJ.
הסקין עצמו נקרא Eversion ומבוסס Flash.


שלל אפליקציות מוזיקה, כולל SHOUTcast הנפוצה

האפליקציות כאן בהחלט נחמדות, אך אף אחת מהן לא מכילה חיבור לספק תוכן משמעותי בארץ כפי שניתן למצוא אצל BOXEE BOX למשל אשר מהווה את אחד הפתרונות השלמים במיוחד למי שחשוב לו מאוד צריכת תוכן מקוון. 

תלת מימד

עוד ועוד בתי אב כיום מכילים מסך עם תמיכה בתלת מימד. מן הראוי כי בסטרימר הבא שנרכוש תהיה תמיכה כזאת. אז תמיכה מלאה בריפים של Blu-ray בפורמט תלת מימד לא קיימת כאן, אבל מה שכן יש זה תמיכה בתכני SBS או TAB הנפוצים. התמיכה קיימת בצורה אוטומטית במידה והקובץ מכיל Header לפי הספסיפיקציות של Matroska 3D. הזיהוי של הקובץ יהיה אוטומטי ולא יצריך עבודה מצד המשתמש.

במידה ואין לכם מושג לגבי ה- Header של הקובץ, הכי פשוט זה להוסיף לשם הקובץ 3DSBS עבור תכנים מסוג Side-By-Side או 3DTAB עבור תכנים מסוג Top-And-Bottom, כנ"ל גם לגבי קובץ התרגום לסרט.

דוגמה לשמות הקבצים כפי שצריכים להקרא:

Side-By-Side
Before: Movie.mkv
After: Movie.3DSBS.mkv

Top-And-Bottom
Before: File Name.m2ts
After: File Name.3DTAB.m2ts

יש לציין כי מצב רזולוציה בהגדרות צריך להיות על Auto על מנת שהזיהוי האוטומטי יעבוד.

חברת Popcorn Hour מימשה סוג של תמיכה אוטומטית בתלת מימד. תמיכה זאת נקראת בשם MK3D והוא מצויין מכיוון שמספיק שננגן את הקובץ המדובר ואז המקור מזהה כי הקובץ בפורמט תלת מימד, הוא מודיע למסך על כך ומהמשתמש נמנע הצורך מפעולה ידנית של בחירת סוג פורמט התלת מימד המנוגן על ידי בחירה מתפריט מתאים במסך.

כמובן שעל מנת שהקובץ יזוהה כך, הוא צריך להיות מסומן בהתאם. בתוך קונטיינר Matroska ניתן למצוא מקום מיוחד לזה ב- Header של כל קובץ mkv ועל מקודדי הקבצים רק לסמן את הקבצים כראוי לסוג התלת מימד שהקובץ מכיל. קובץ עם Header כזה נראה כך:

מכיוון שהמודעות לקיום הערך ב- Header נמוכה כיום, אין הרבה קבצים בנמצא עם ערך מתאים, אך מי שבאמת רציני לגבי קבצי התלת מימד שלו, יכול להכניס את הערך בעצמו לבד לקבצים בעזרת Header Editor אשר קיים ב- mkvtoolnix.

יש לומר כי כיום מוצרי Popcorn Hour לא מציגים כשורה את ממשק המשתמש, הוא מוצג רק בעין שמאל והתרגום מופיע חלקית.

אם אתם רצינים לגבי התלת מימד שלכם ומעוניינים לנגן כותרים מסוג Blu-ray 3D MVC, כיום רק סטרימרים מבוססי Realtek RTL1186 מסוגלים לנגן פורמט זה כיום, אך במגבלות מסויימות. ניתן לקרוא בהרחבה על כך ועל תלת מימד בפרק המתאים בכתבה הבאה: סטרימר Xtreamer Prodigy - תלת מימד עכשיו!

לסיום, אין פה את התמיכה המבוקשת כל כך בתלת מימד מלא כפי שהיינו רוצים, אך מצד שני, רוב המשתמשים צופים בתכני SBS מעל מעטפת mkv והזיהוי האוטומטי כפי שקיים כאן, הינו במקום והרבה יותר טוב מאשר התעלמות מהנושא כפי שקיים במכשיר ה- TViX Xroid A1, ה- Xtreamer SideWinder2 או מכשירי ה- Dune.

Trickplay

המונח Trickplay מתייחס ליכולת המכשיר לדלג לנקודות זמן לאורך הקובץ. ה- C-300 מכיל מספר יכולות Trickplay שימושיות, כגון הרצה מהירה קדימה או אחורה במהירות של בין x2 ל- x32 בתלות בסוג הוידאו המנוגן, כאשר ב- FFx2, ניתן אפילו לשמוע את הפסקול ברקע, שימושי כאשר בסרטים המשעממים הללו בהם אנחנו משתמשים הרבה בהרצה קדימה רק שיגמר. אז הפעם יהיה גם אודיו על מנת שתוכלו פחות לפספס את המתרחש בקטעים האלו.

כמובן שיש גם יכולת קפיצה לנקודה מסויימת בקובץ וגם חזרה לנקודת הצפייה האחרונה במידה ונפסיק את הצפייה ונרצה להמשיך אותה מאוחר יותר ועוד אופציה שימושית בה ניתן להריץ קדימה ואחורה בקפיצות של 30s. למעשה, יש לנו כאן כמעט אותן יכולות Trickplay כפי שקיימות בסדרת 200 של Popcorn Hour.

אם נשווה את היכולות הללו לחלק מהמתחרים, ה- TViX Xroid A1 למשל, מכיל יכולות Bookmarks מרשימה אשר זוכרת מספר נקודות צפייה לאורך אותו קובץ ומסדר אותן בתפריט אינטואיטיבי, דבר אשר בהחלט הייתי רוצה לראות כאן.

ה- BOXEE BOX לעומת זאת, מפגר ביכולות אלו ורק מכיל זכרון של נקודת הצפייה האחרונה והרצה קדימה ואחורה בדילוגים קבועים. מצומצם, אך קולע לצורך של הרבה משתמשים.

ה- Xtreamer Prodigy בעל יכולות דומות של קפיצות ב- 30s, יכולות Resume לנקודת הצפייה האחרונה וגם GOTO לנקודה מדוייקת.

HD Audio

כולנו אוהבים לראות את הנוריות ברסיבר שלנו נדלקות באור יקרות. הכיתוב של DTS-HD Master Audio & Dolby TrueHD תמיד מצליח לגרום לנו לחשוב שהנה, לפנינו האיכות הטובה ביותר שיכולה להתקבל מפסקול בסביבה ביתית - וזה נכון, זה מה שאנחנו שואפים אליו, לקבל בצורת Bitstream את הפסקול מכל המקורות שלנו לרסיבר ולתת לו לבצע את הפענוח, גם מכיוון שכך יהיה לנו Bass Management ואפשרויות כיול, חיבוריות קלה יותר ובסופו של דבר - אישור תמידי כי אנחנו שומעים את הפסקול שאותו התכוונו לנגן עם הסרט היומי שלנו.

בניגוד לסטרימרים מבוססי Realtek אשר תמיד ריחף ענן לגבי היכולות שלהם בתחום הזה, עם Sigma Desgins, יצרנית המעבד השוכן בקרבי ה- C-300, אין בעיה כזאת. התמיכה ב- HD Audio קיימת בצורה תקינה, עם נעילה זריזה על הפסקול, כולל תמיכה בפסי קול מתקדמים מעל מעטפת mkv וקבצי m2ts בדידים.

כל הסטרימרים אשר יצאו בשנת 2011 מכילים תמיכת HD Audio והדבר נהפך לנורמה בשוק הסטרימרים.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: MovieJukeBox >


עוד מ: ziv_r

דרגת קושי: 4
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(3) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על טלויזיה מחוברת


המאמר הפופולרי ביותר בתחום טלויזיה מחוברת:
סטרימר Xroid B1 Mini - בלי חוכמות
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht